wtorek, 27 września 2011

UNDERGROUND CZĘSTOCHOWA

Nie mogło zabraknąć na trasie naszej pielgrzymki Częstochowy ...


Historia Kanalizacji w Częstochowie rozpoczyna się w roku 1901, kiedy powstało tu Towarzystwo Higieniczne. Budowę pierwszych kanałów rozpoczęto po roku 1925.


Podajemy te daty, żeby uprzedzić pytania, typu : czy Kmicic przeprawiał się tędy, żeby zatkać Kolubrynę ? :)Ogółem, eksploatowana część kanalizacji sanitarnej wynosi 984 km, co stawia Częstochowę na 10 miejscu w Polsce.


Sieć kanalizacyjną stanowią przede wszystkim betonowe rury, które jak czytamy na stronie PWiK mają średnicę 200mm ... jednak chyba nie wszędzie.Ten kanał jest wielki - prawdopodobnie przygotowany na wizyty ważnych osobistości, musi się tu zmieścić Papa Mobile.


Jesteśmy w niebie:)
Kanał obfituje w rozmaite rozgałęzienia, skrzyżowania...


oraz zjawiska nadprzyrodzone.Babciu, chcesz obudowę zaworu kanalizacyjnego z Częstochowy? Wiesz, kto po niej stąpał...


Śluza, a za nią ściek. Trzeba brodzić.Ciekawostka - ważniejsze ulice i skrzyżowania są oznaczone - to dlatego, żeby pielgrzymki nie błądziły w kanałach.


Nie cegła, ale jednak ma coś w sobie.


Miejscami wygląda jak schron.


Jakiś dziwny dźwięk dochodzi z rury ...


Atak demona, albo sam Lindley.

Wychodzimy nastrojeni pozytywnymi gazami. Wszystko widzimy w kolorowych barwach.


2 komentarze:

  1. foty jak zawsze nieziemskie:) Skoro wielebna częstochowa ma prawie 1000 km kanałów i jest na 10 miejscu.. to kto jest na pierwszym? Podejrzewam ze Warszawa, zdradzicie ile kilometrów? Człowiek chodzi i nie ma pojęcia co jest pod nim!

    OdpowiedzUsuń
  2. Dzięki :)Kto to wie... Wg danych MWPiK, w Warszawie jest 2700 km, wg innych prawie 3 tysiące - http://tvp.info/magazyn/po-godzinach/cala-prawda-o-smierdzacej-robocie-jana-serce/5301848

    Prawdy nie powiedzą, bo hodują w kanałach potwora :) Pozdrowienia!

    OdpowiedzUsuń