niedziela, 27 listopada 2022

POKOJE GOŚCINNE ANNOPOL

Tytuł dzisiejszego odcinka powinien brzmieć raczej Koram ZZM, ponieważ taki zakład wcześniej się tu znajdował. A że hale wyburzyli kilka lat temu, ostał się jedynie dawny biurowczyk, przerobiony na tani hotel i gastronomię, dlatego pozostaniemy przy tytule jak wyżej. 
Firma Koram ZZM była spółką należącą do FSO. Jakby nie patrzeć, wszystko co było w tych okolicach należało kiedyś do FSO. Fabryka Samochodów była ogromnym zakładem, mającym swoje różne interesy rozrzucone po licznych okolicznych próchniaczkach. 
Gdzie nie wdepniemy to FSO. Ale z samego FSO zdjęć jeszcze nie było. Kiedyś wstawimy, ale i tak każdy był, każdy widział to pewnie nie warto. 
A wracając do naszego dzisiejszego hoteliku, to powstał on w budynku, będącym wcześniej biurowczykiem. Hotel oferował tanie zakwaterowanie, oraz smaczną kuchnię dla grup zorganizowanych, oraz osób indywidualnych. 
Nawiasem mówiąc pojęcie grupy zorganizowanej mogło mieć w latach 90-tych różne znaczenia, ale nie wiemy dokładnie kiedy nasz hotelik powstał, dlatego nie będziemy się wymądrzać. 
Na stronie obiektu czytamy, że oferował on liczne atrakcje, takie jak możliwość zorganizowania grilla w ogródku. Atrakcje w pobliżu : Obiekty sportowo-rekreacyjne (pogoń za cieciem na FSO, rekreacja w rurze ciepłowniczej EC Żerań *), baseny (kryty basen pod mostem Grota*) - *- przyp. autora.
Tak czy inaczej ceny noclegu zaczynały się tu od 41 zł. Nie wiadomo kiedy to było, obecnie to więcej się chyba zapłaci śpiąc w wyżej wspomnianej rurze ciepłowniczej. 
Hotel Annopol należał do spółki Locaris, należącej także do FSO (już w stanie likwidacji). Także wszystko zostało w rodzinie. 
Obecnie rozpoczęła się chyba rozbiórka obiektu, a może przebudowa ... a może tak to tutaj wygląda normalnie ... w każdym razie otwarte było, to weszliśmy na chwilę. 
Do standardu przyczepić się nie można. Jest schludnie i wszystko na swoim miejscu. 
Widoki na dobranoc również niczego sobie. 
A wygodny azbestowy materac sprawi, że zapadniesz się w niego i zaśniesz słodkim snem. 
Tutaj były chyba hale Koram, a może nie tutaj. Okolica zmienia się i sytuacja jest dynamiczna. 
Zwiedzimy jeszcze podziemia. 
Przy tej okazji warto nadmienić, że zakłady Koram ZZM zajmowały się produkcją i montażem elementów wyposażenia samochodowego, takiego jak : stacyjki, zamki, kluczyki, przełączniki świateł, przełączniki wycieraczek, sterowniki lusterek i takie różne inne. 
Mowa oczywiście o samochodach takich jak : Polonez, Lanos, Matiz i Nubira. 
Przy wyjściu żegna nas tablica - drzwi otwierane na ciecia, uważaj ! :) ale nie uprzedzajmy faktów. 
Także śpij słodko aniołku, a my pewnie powrócimy jeszcze w te rejony, ale czy będzie to bardzo niedługo, to nie obiecujemy :) Do zobaczenia !
Zdjęcia pobrane ze strony facebookowej : autoArchiwum.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz