środa, 10 kwietnia 2024

NAWIEDZONY KONTENER MEDYCZNY

Kiedy wchodziła technologia Rezonansu Magnetycznego, nie każdą placówkę było na to stać. To bardzo droga rzecz, zresztą jest tak do dzisiaj. Popularną sprawą były wówczas takie naczepy, w których wspomniane badanie można było sobie wykonać. 
Z biegiem lat, szpitale pobudowały sobie własne pracownie badań obrazowych, a naczepy powoli odchodziły w niepamięć. 
Z tego co mówią okoliczni mieszkańcy nasz dzisiejszy kontener wrósł i okazał się zbyt ciężki, żeby go wywieźć. Podobno przyjeżdżały dwa holowniki straży pożarnej i żaden nie zdołał sprostać zadaniu. Koła zdawały się być wrośnięte w ziemię na stałe. 
To dziwne, paliwo jeszcze nawet zostało. Trzeba przyjrzeć się temu bliżej. 
Usłyszeliśmy też inne historie, według których nocami w naczepie pali się światło i dochodzą z niej zawodzenia, oraz szczęk łańcuchów. 
Podobno, odkąd stanął tu ten kontener, okoliczne kury przestały się nieść, a krowy przestały mleko dawać. Strażacy, którzy próbowali go odholować postradali zmysły. 
Nie wiadomo w co wierzyć, trzeba zaryzykować. 
Nasz dzisiejszy kontener nie jest chyba zbyt nowy, pochodzi chyba z przełomu lat 80 i 90.  Według tabliczek, przyjechał do nas z USA, co mogłoby pewnie wiele tłumaczyć. 
Wyjaśnienia tych niepokojących opowieści mogą być dwa. Albo zanim nasz kontener przybył na nasze ziemie, mógł być postawiony na dawnym indiańskich cmentarzu gdzieś w Montanie, albo, co bardziej prawdopodobne stał gdzieś na pustyni w Nowym Meksyku i ktoś przerobił go na laboratorium do gotowania mety. 
Opary z gotowania na tyle przeniknęły w ściany, że każdy kto znalazł się w pobliżu, od razu dostawał halucynacji. 
Rzeczywiście, po dłuższym wpatrywaniu się, na końcu tunelu zaczyna ukazywać się jakiś kształt. 
Nasz dzisiejszy kontener jest w bardzo dobrym stanie. 
Wystarczy tylko naładować akumulatory. 
I na tym kończymy naszą krótką wycieczkę. W sumie to nie jesteśmy pewni, czy jest to Rezonans czy Tomograf, poza tym zdjęcia w dzisiejszym odcinku nie są zbyt dobrej jakości, ale zostały zrobione przypadkiem. Moglibyśmy zrzucić to na promieniowanie, ale i tak nie są gorszej jakości niż zwykle :):)
Do zobaczenia !

 

1 komentarz: