piątek, 17 kwietnia 2015

NOCNA POMOC LEKARSKA

W dzisiejszym odcinku sprawdzimy, jak wygląda sprawa dostępu do nocnej opieki zdrowotnej. Przypadki chodzą po ludziach i zazwyczaj traf chce, że przydarzają się w najmniej oczekiwanych porach. 
A mówimy tu o sprawach zwyczajnych, codziennych : Wyobraźmy sobie, że dziecko połknęło 5 zł, a jest to pierwsze dziecko (przy trzecim odejmuje się z kieszonkowego), lub jakiś dziwny przedmiot, dajmy na to choinka, przypadkowo dostanie do któregoś z naszych otworów anatomicznych. Co wtedy robić ? Nie wpadać w panikę i zgłosić się po fachową pomoc. 
Jako że nie ma chyba rejonizacji, za placówkę testową obraliśmy pierwszą lepszą przychodnię. Ku naszemu miłemu zaskoczeniu - dostaliśmy się bardzo szybko. 
ale z choinką w d... wszędzie cię wpuszczą :) Nawet poza okresem świątecznym. 
Nie za wygodnie było tylko zająć odpowiednią pozycję ... ale z choinką wystającą z d... ciężko jest zrobić cokolwiek :)
Tłumaczenia typu : "Potknąłem się na psie i usiadłem na nią" nie wywierają na personelu żadnego wrażenia. Może lepiej nic nie mówić. Po chwili ciało obce zostało fachowo usunięte. 
Skoro już tu jesteśmy, warto przyjrzeć się bliżej samej przychodni. 
Posiada umowę z NFZ. Ciekawe, czy procedura o nazwie : ekstrakcja choinki, znajduje się w pakiecie świadczeń gwarantowanych ... 
Nowoczesny sprzęt. Ciekawe, czy z darów Orkiestry Domowej Przemocy, czy z szabru ... 
Wszystko wypili ...
nawet to ...
W przypadku nieprawidłowego udzielenia świadczeń, można tu zadzwonić na MO. A nie jak teraz, składać skargi do Rzecznika Praw Pacjenta. Nonsens. Pacjent ma prawo milczeć :)
No dobrze, poczytajmy teraz o czymś miłym. Okazuje się jednak, że pewne zachowania charakteryzują wyłącznie Skandynawów :)
Jest tu tego trochę, ale nie uprzedzajmy faktów. Wyniki naszej kontroli dostępne będą na końcu odcinka. 
Kontrola wypadła pozytywnie. Wnioski prześlemy oddzielnym pismem. A teraz skupcie się psubraty, bo ważniejsze padną daty :)
Taka mała podróż w czasie, co tu komentować :) Łezka się w oku kręci. Swoją drogą nieźle na ostatnim plakacie wygięło nogi od deliry :) Do zobaczenia !

1 komentarz: