piątek, 3 czerwca 2022

PATO APARTAMENTY

Bardzo dawno temu, a może całkiem niedawno, bardzo daleko, a może zupełnie blisko, na skraju Pól Mokotowskich, zresztą nie powiemy dokładnie na którym skraju, żeby nie zdradzać lokalizacji, stały sobie pawilony, z których wszyscy się wyprowadzili. 
Pawilony te od dawna zwracały naszą uwagę, aż pewnego wiosennego poranka, przechodząc akurat obok, postanowiliśmy je odwiedzić. 
Kiedyś mieściły się tu rozmaite firemki, z uwagę na okolicę, były to głównie firemki oferujące sprzęt komputerowy. Kiedyś kupiłem tu używany monitor jakoś 29 calowy. Ważył chyba z 50 kilo. 
Aby uniknąć nieporozumień, sprawdzamy uprzednio jaki jest status obiektu. A na stronie piszą, że ... wszystkie apartamenty są już wyprzedane. 
Myśleliśmy, że opuszczone pawilony pójdą do wyburzenia, jednak jako zabytki, podlegają pod konserwatora. 
Ze strony inwestora dowiadujemy się, że powstaną tu tzw. lokale inwestycyjne, przeznaczone na biura, lokale usługowe i mini apartamenty. 
Lokale te mają być wyremontowane, lub w stanie surowym. My trafiliśmy chyba na te drugie. 
Ten lokal przeznaczony będzie pewnie na sklepik z artykułami kolekcjonerskimi. 
Przewidziano również miejsce na klub lokatora. 
Podobno trwa spór miasta z inwestorem, ponieważ remont przeznaczonych do wyburzenia pawilonów wykracza daleko, poza plan zagospodarowania terenu. A czy będziemy mogli nabyć sobie apartament, zobaczymy. 
Do zobaczenia !

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz