niedziela, 23 grudnia 2018

PODZIEMNA KOLĘDA 2018

Odcinki świąteczne stają się tradycją, choć po pierwsze nie zawsze mamy na nie czas, a po drugie nie wierzymy w magię tych świąt, w "konsumpcyjne narodzenie", w reklamy bombardujące od października i w nakazy, że musisz kupować, bo tak trzeba. 
Centra handlowe zbierają swoje żniwo. Pełne są ludzi, którzy z klapkami na oczach kupują i sami chyba nie wiedzą po co to robią. 
Nie ważne, czy Bóg się urodził, ale na pewno już umarł. Gawiedź tłoczy się w sklepach, a potem zasiądzie by nażreć się i nawalić do upadłego. 
Święta to czas przygnębienia, ale też i czas radosny, bo po pierwsze jest okazja by się przebrać i porobić coś głupiego, a po drugie, korzystając z zamieszania to okazja by wejść tam, gdzie normalnie się nie da. Ulice pustoszeją, szlajają się same niedopite niedobitki. Zastraszone zwierzęta nie przemówią, jak to się zwykło myśleć w naszej pogańskiej tradycji - są zbyt wystraszone i ogłuszone wystrzałami. 
A my jak zwykle chcąc to wszystko przeczekać schodzimy pod ziemię. Tutaj nie trzeba kupować ani dusić karpi reklamówkami. 
Przy tej okazji zapraszamy do obejrzenia naszego odcinka świątecznego. Poniżej znajdziecie jeszcze nagranie z making ofa. Nie chodzi w nim o kupowanie, płynie prosto z serca. Życzymy, abyście w te święta nie zatracili rozumu, zwiedzili ile się da i zwrócili nieco uwagę na innych. Do zobaczenia !

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz